Maj miesiącem zdrowia psychicznego

Maj miesiącem zdrowia psychicznego

KILKA FAKTÓW O ZDROWIU PSYCHICZNYM

Zdrowie psychiczne jest równie istotne jak zdrowie fizyczne. Nie bez powodu powtarza się często, że w "zdrowym ciele, zdrowy duch!" Równowaga psychiczna stanowi fundament dobrego samopoczucia. Fakty są takie, że jedną z najczęściej diagnozowanych chorób współczesnie jest depresja. Coraz młodsze pokolenie boryka się z problemem jak wyjść z depresji.

Psychika przekłada się na reakcje ciała fizycznego. By utrzymać balans zdrowia istotna jest równowaga psychiczna, emocjonalna i fizyczna. W XXI wieku depresja i zaburzenia emocjonalne stanowią epidemię, która zakorzeniła się w społeczeństwie. Istnieją jednak setki naturalnych sposobów na poprawienie samopoczucia. Warto je znać i stosować. Między innymi dlatego, że jesteśmy żywymi organizmami i symbioza z naturą jest naszym naturalnym stanem. Co jednak, kiedy nie czujemy się dobrze? Kiedy dopada nas słabość i brak energii?

WIEDZ ŻE: 

TO OK NIE CZUĆ SIĘ OK

DAJ SOBIE PRZESTRZEŃ NA ZAGŁĘBIENIE SIĘ W SWOICH EMOCJACH

MIEJ ODWAGĘ KORZYSTAĆ Z POMOCY I PROŚ O POMOC

TWÓJ STAN TO TWOJA REAKCJA NA TOWARZYSZĄCE TOBIE EMOCJE

TY DECYDUJESZ JAK ZAREAGUJESZ

CZASEM POTRZEBNY JEST KROK W TYŁ, BY ZROBIĆ DWA W PRZÓD

I NAWET PO NAJGORZEJ BURZY Z CZASEM WYCHODZI SŁOŃCE

 

 Jeśli czujesz, że przerasta Cię samodzielne uporanie ze słabym samopoczuciem i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia - nie wahaj się i skorzystaj z usług specjalisty.

 

Zanim jednak sięgniesz po farmakologię zainteresuj się naturalnymi sposobami na polepszenie zdrowia psychicznego i osiągnięcie równowagi emocjonalnej. W naturze istnieje szereg rozwiązań niekonwencjonalnych, a równie skutecznych. 

Pamiętaj też, że ćwiczenia działają jak tabletki, a nie wywołują skutków ubocznych. Wyjdź na spacer, biegaj, jeźdź na rowerze, praktykuj jogę, ćwiczenia rozciągające lub znajdź swój ulubiony sport, który sprawi, że poczujesz satysfakcję.

Stosuj zimne prysznice, medytuj, otaczaj się przyrodą, słuchaj muzyki, czytaj książki, oglądaj przyjemne filmy. To wszystko odwróci Twoją uwagę od zamartwiania się jak pokonać złe myśli.

NIE DAJ SIĘ WYTRĄCIĆ Z RÓWNOWAGI.

Trzymaj balans <3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl