Jesień z Dr Joint. Przygotuj się do zmiany pory roku i uniknij przesilenia!

Jesień z Dr Joint. Przygotuj się do zmiany pory roku i uniknij przesilenia!

Przygotowanie się do zmiany pory roku, zwłaszcza przejścia z lata na jesień, może pomóc uniknąć przesilenia i utrzymać dobre samopoczucie. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby ułatwić tę przejściową fazę:

 1. Przejrzyj garderobę: To dobry moment, aby zrobić porządki w szafie. Wydziel ubrania letnie od jesiennych. Zorganizowana szafa, to spokojniejsze życie. W szafie i w życiu - wyrzuć to co zbędne, zostaw to co ważne.

 2. Zakupy ubraniowe: Jeśli brakuje Ci jesiennych ubrań, zastanów się nad dokonaniem zakupów. To dobry czas, aby zdobyć ciepłe swetry, kurtki, buty i inne rzeczy, które pomogą Ci zachować ciepło w chłodniejsze dni. Moda jako terapia: Zmiana ubioru, to także szansa na zmianę nastroju.

 3. Dbaj o ciało: Jesienna zmiana pogody może wpłynąć na nasze zdrowie, zwłaszcza naszą odporność. Zadbaj o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy i minerały, oraz regularną aktywność fizyczną. To z pewnością pomoże Ci zachować energię i witalność. 

 4. Zwróć uwagę na dietę: Rozgrzewająca dieta skupia się na spożywaniu pokarmów i potraw, które pomagają utrzymać ciepło w organizmie i poprawić samopoczucie w okresie chłodniejszych pór roku, takich jak jesień czy zima. 

 5. Sen i odpoczynek: Pamiętaj o wystarczającej ilości snu. Jesienią dni stają się krótsze, więc naturalne jest, że będziesz potrzebować więcej czasu na sen. Zadbaj o swój sen, aby zachować równowagę psychiczną i fizyczną.

 6. Suplementy witaminowe: Jeśli masz problemy z utrzymaniem odpowiedniej ilości witamin w diecie, rozważ przyjmowanie suplementów, zwłaszcza witaminy D, która może być mniej dostępna w okresie jesienno-zimowym.

 7. Światło słoneczne: Brak wystarczającej ilości naturalnego światła słonecznego może wpłynąć na nastrój i poziom energii. Staraj się przebywać na świeżym powietrzu i korzystać z każdej okazji, aby czerpać korzyści ze słonecznych dni.

 8. Planuj aktywności indoor: Jeśli lubisz aktywność na świeżym powietrzu i niepokoją Cię nadchodzące chłodniejsze dnia, zastanów się nad planowaniem aktywności indoor. To może być np. zajęcia fitness w klubie, zajęcia jogi lub basen.

 9. Zadbaj o higienę psychiczną: Jesień może być trudna dla niektórych osób ze względu na zmniejszenie ilości światła słonecznego. Jeśli masz tendencję do depresji sezonowej lub odczuwasz zmiany nastroju, rozważ naturalne środku wpływające na poprawę samopoczucia. 

 10. Planuj spotkania towarzyskie: Nie zapominaj o utrzymywaniu kontaktów z tymi, którzy są dla Ciebie ważny. Organizuj spotkania z przyjaciółmi i rodziną, pielęgnujcie pozytywne relacje.

 11. Ciesz się jesienią: Przemyśl to jako okazję do czerpania przyjemności z jesiennych atrakcji, takich jak spacery po kolorowych liściach, zbieranie grzybów, przygotowywanie ciepłych napojów, lub dekoracji jesiennych skomponowanych z darów przyrody.

Przygotowanie się do zmiany pory roku to proces, który pomaga utrzymać równowagę w codziennym życiu i uniknąć negatywnych skutków przesilenia jesienno-zimowego. Niech te wskazówki pomogą Ci cieszyć się tą piękną porą roku i utrzymać dobre samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl